http://iran-backlink.com/wp-content/uploads/2021/03/headcat.png
سفارش سئو

انشا با موضوع آب | انشا آزاد درباره صرفه جویی در آب

انشا با موضوع آب | انشا آزاد درباره صرفه جویی در آب

انشا درباره نحوه صرفه جویی در مصرف آب

انشا با موضوع آب | انشا آزاد درباره صرفه جویی در آب

انشا و تحقیق درباره اب و نحوه مصرف آن

انشا اول درباره آب:

آب یک ماده بی رنگ و بی بو است که برای زنده ماندن موجودات زنده ضروری است. این از منابع مختلف از جمله رودخانه ها، دریاچه ها، اقیانوس ها و جریان ها گرفته شده است و دارای چندین کاربرد است. آب حدود 71 درصد از سطح زمین را تشکیل می دهد. در زمین، آن را به طور مداوم از طریق چرخه آب حرکت می کند. این چرخه تبخیر و تعرق، بارش، تراکم و رواناب است. آب به روش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد و برای همه موجودات حیاتی است. در اینجا مقالاتی در مورد آب های طولانی مختلف برای کمک به شما در موضوع در امتحان شما وجود دارد. آب یکی از این مواد است که بدون آن ما نمی توانیم زندگی مان را تصور کنیم. علاوه بر این، تشنگی خود را خنثی می کند، این ماده شیمیایی شفاف برای چندین هدف دیگر استفاده می شود. این کار برای انجام چند کار خانگی انجام می شود. آب نیز برای اهداف کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد و برای استفاده صنعتی مورد نیاز است. در اینجا یک نگاه کوتاه به نحوه استفاده از آن در مکان های مختلف است.

استفاده از کشاورزی
این حدود 70 درصد از آب مورد استفاده در سراسر جهان را تشکیل می دهد. در کشاورزی، آب به طور عمده برای آبیاری استفاده می شود. علاوه بر این، آن نیز برای ریزش دام مورد استفاده قرار می گیرد. بیشتر آب مورد استفاده برای آبیاری از رودخانه ها استخراج می شود. آب زیرزمینی نیز برای این منظور استفاده می شود. به این ترتیب رودخانه ها برای کشاورزان اهمیت زیادی دارند. آنها نه تنها آب برای آبیاری را فراهم می کنند، بلکه بخش مهمی از چرخه آب را نیز بازی می کنند.

استفاده صنعتی
استفاده صنعتی از آب شامل آب مورد استفاده برای شستن، رقیق کردن، خنک کردن، حمل، ساخت، تولید و پردازش محصولات مختلف است. نیروگاههای حرارتی، صنایع مهندسی و صنایع کاغذ و پالس از جمله کسانی هستند که حداکثر مقدار آب مصرف می کنند.

استفاده داخلی
در خانه آب برای بسیاری از اهداف مورد استفاده قرار می گیرد. این عمدتا شامل نوشیدن، پخت و پز، حمام کردن، ظروف شستشو، لباس های شستشو، تمیز کردن خانه ها، اتومبیل ها و وسایل نقلیه دیگر، گیاهان آبیاری و به منظور احیاء است. هر کشور سیستم تامین آب خود را دارد تا اطمینان حاصل شود که آب به هر خانوار برسد تا نیازهای اساسی شهروندان آن برآورده شود. در حالی که آب به عنوان مورد استفاده برای تمیز کردن، شستشو و حمام مورد استفاده قرار می گیرد، قبل از مصرف و قبل از استفاده از آن به منظور پخت و پز، باید تمیز شود.

نتیجه
آب برای بقاء بشر حیاتی است. با این حال، متأسفانه در سرعت های مختلف در سراسر جهان هدر می رود. هر کس باید به سمت صرفه جویی در مصرف آب کمک کند.

انشا دوم درباره آب:

آب (فرمول شیمیایی H2O) یک ماده شیمیایی شفاف است. این یکی از ضروریات اساسی برای هر موجود زنده، یعنی گیاهان یا حیوانات است. درست مانند هوا، نور خورشید و غذا، برای رشد مناسب و رشد زندگی روی زمین لازم است آب باشد. علاوه بر رفع تشنگی، آب برای فعالیت های متعددی مانند تمیز کردن، شستشو و پخت و پز به نام چند مورد استفاده قرار می گیرد.

خواص آب
آب به طور عمده برای پنج خواص آن شناخته شده است. در اینجا یک مختصر در مورد این خواص آمده است:

سازگاری و چسبندگی
همجوشی، همچنین به عنوان جذب آب به مولکول های دیگر آب اشاره می کند، یکی از خواص اصلی آب است. این قطب آب است که توسط آن به سایر مولکول های آب جذب شده است. پیوندهای هیدروژنی موجود در آب، مولکولهای آب را با هم مخلوط می کنند. جذب آب اساسا جذب آب بین مولکول های مواد متنوع است. این ماده با هر مولکولی ارتباط دارد و می تواند پیوند های هیدروژنی را تشکیل دهد.

تراکم یخ پایین
وقتی آب سرد می شود، پیوندهای هیدروژنی آب به یخ تبدیل می شوند. پیوندهای هیدروژنی پایدار هستند و شکل کریستال خود را حفظ می کنند. شکل جامد آب که یخ نسبتا کم است زیرا پیوندهای هیدروژنی آن از بین می رود.

قطب آب بالا
آب دارای قطبیت بالایی است. شناخته شده است که یک مولکول قطبی است. آن را به مولکول های دیگر و یون های دیگر جذب می کند. این می تواند پیوندهای هیدروژن را ایجاد کند و بنابراین یک حلال قدرتمند است.

گرمای ویژه خاص آب
آب به دلیل گرمای خاص خود می تواند درجه حرارت را کاهش دهد. زمانیکه به حرارت میرسد طول می کشد. دمای آن را تا زمانی که حرارت اعمال نمی شود نگه می دارد.

گرمای بالای تبخیر آب
این یکی دیگر از ویژگی های آب است که توانایی آن را برای کاهش درجه حرارت می دهد. همانطور که آب از یک سطح تبخیر می شود، یک اثر خنک کننده بر روی همان اثر قرار می گیرد.

اجتناب از هدر رفتن آب
آب برای بسیاری از فعالیت هایی که ما در زندگی روزمره ما می گذرانیم، مورد نیاز است. لازم است که ما آن را حفظ کنیم، سیاره ما در سالهای آینده از آب شیرین برخوردار نخواهد بود. در اینجا چند راه وجود دارد که در آن آب می تواند حفظ شود:

1- برای جلوگیری از تلف شدن آب بدون هیچ گونه تأخیر، فورا ببافید.
2- اجتناب از استفاده بیش از حد دوش در هنگام حمام کردن.
3- شیر خود را در حالی که مسواک زدن دندان خود را نگه دارید. آن را فقط در صورت لزوم روشن کنید.
4- به جای نصف بشویید. این نه تنها موجب صرفه جویی در مصرف آب خواهد شد، بلکه صرفه جویی قابل توجهی در برق نیز خواهد داشت.
5- هنگام شستن ظروف، آب را از دست ندهید.
6- از سیستم جمع آوری آب باران استفاده کنید.
7- اجتناب از استفاده از شلنگ آب برای تمیز کردن زهکش ها. می توانید از جاروها یا تکنیک های دیگر استفاده کنید.
8- هنگام پخت و خوردن غذا از ظروف مناسب و ظروف مناسب استفاده کنید. اجتناب از استفاده از آن بزرگتر از نیاز شما.
9- سعی کنید گیاهان خود را به صورت دستی بجای استفاده از اسپریکنلر بکارید.
10- استخر ها را پوشش دهید تا از تبخیر آب جلوگیری کنید.

نتیجه
ما نباید فاضلاب را بشکنیم و بیت خود را نسبت به حفظ آن کمک کنیم. ما باید فعالیت ها و برنامه هایی را که در حفظ آب و حفاظت از منابع آن برای برآورده ساختن نیازهای فعلی و آینده موجودات زنده کمک می کنیم، ترویج و ترویج کنیم.

مقاله تحقیقی با موضوع آب

انشا آزاد درباره صرفه جویی در آب

 

حتما بخوانید ...   چگونگی تبدیل انرژی ذخیره شده در سوخت های فسیلی به انرژی الکتریکی

گردآوری توسط: مرجع انشا ensha.org

اخطار:

کپی برداری از مطالب “مرجع انشا” در سایت ها و وبلاگ ها ممنوع می باشد در صورت مشاهده مراتب به سایت ساماندهی و همچنین به DMCA Report از طریق گوگل گزارش داده خواهد شد. استفاده در مدارس و مکان های آموزشی هیچ مانعی ندارد.

درباره ی admin

مسعود عسگری نزدیک به 8 سال است که در حوزه ی اینترنت فعالیت میکنم. علایق بنده : وبمستری سئو توسعه وب طراحی سایت برنامه نویسی و نویسندگی وب سایت

همچنین ببینید

لوگو مرجع انشا

جواب باهم بیندیشیم صفحه 20و21 شیمی یازدهم_بخش اول

21 1 در این نوشته پاسخ پرسش‌های “الف و ب و پ” را می‌خوانید.   …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه − یک =