http://iran-backlink.com/wp-content/uploads/2021/03/headcat.png
سفارش سئو

حل فعالیت های درس 6 آمادگی دفاعی پایه نهم

حل فعالیت های درس 6 آمادگی دفاعی پایه نهم

پاسخ و حل فعالیت های درس 6 آمادگی دفاعی نهم

حل فعالیت های درس 6 آمادگی دفاعی پایه نهم

جواب فعالیت های درس ششم آمادگی نهم

فعالیت صفحه 46 آمادگی دفاعی نهم

سوال:
در زیر اسامی سه تن از مردان مبارز صدر اسلام و سه تن از مردان مبارز دوران معاصر ایران آمده است. درباره زمان، شیوه و طرف مبارزه هر کدام دو سطر بنویسید.

پاسخ:
عمار یاسر: از اولین مسلمانان بودند و آنها شکنجه های بسیاری را در این راه متحمل شدند وی با کسانی که به ساختن حدیث جعلی از پیامبر می پرداختند مبارزه می کرد.
سلمان فارسی: در مدینه با پیامبر آشنا شد و مسلمان شد. به پیشنهاد او در جنگ خندق، مسلمانان اطراف شهر مدینه را خندق کندند.

مالک اشتر: یکی از یاران باوفای حضرت علی (ع) که در جنگ های جمل و صفین رشادت های فراوانی از خود نشان داد.
رئیس علی دلواری: در دوره محمدعلی شاه قاجار به همراه دیگر مشروطه خواهان به مبارزه با استبداد شاه برخاست و بوشهر را از حاکمیت شاه خارج کرد.
میرزا کوچک خان جنگلی: او در اواخر دوره قاجار و اوایل دوره پهلوی زندگی می کرد و بعد از جمع کردن دوستان و یارانش در شهر رشت به مبارزه با ظلم و ستم پرداخت.
آیت الله شهید مدرس: در دوره پهلوی در مجلس شورای ملی به ظلم و ستم حکومت و استعمار انگلیس پرداخت.

فعالیت صفحه 48 آمادگی دفاعی نهم

سوال:
کامل کنید.
نام و نام خانوادگی: شهید مهدی باکری
زندگی نامه: (سال و محل تولد، سال و محل شهادت)
مسئولیت ها:
قسمتی از وضیت نامه یا خاطره ای از شهید:
خصوصیات اخلاقی شهید:

پاسخ:
زندگی نامه شهید باکری:

مهدی باکری در 30 فروردین 1333 در میاندوآب و در خانواده‌ای مذهبی به دنیا آمد. در همان آغاز کودکی مادرش را از دست داد. او و دوستانش نقش مهمی در برپایی تظاهرات شهر تبریز در 15 خرداد 1354 و 1355 داشتند. همان زمان وی توسط ساواک شناسایی شد و بارها برای بازجویی و تحت نظر آزاد شد. پس از اخذ دیپلم وارد دانشگاه تبریز شد و در رشته مهندسی مکانیک شروع به تحصیل کرد. در حین تحصیل خبر مرگ برادرش، علی باکری را به وی دادند. بدین ترتیب او دومین عضو خانواده خویش را نیز از دست داد.
در حین عملیات بدر و در حالیکه نیروهای عراقی با محاصره کامل سربازان تحت امر باکری در جزیره مجنون در حال زدن تیر خلاص به سربازان مجروح باقی‌مانده بودند، احمد کاظمی و محمود دولتی با اصرار از وی می‌خواهند که با عبور از دجله و پیمودن فاصله 700 متری که میان خط اول و خط دوم حمله جان خود را نجات دهد؛ ولی این درخواست هر بار با جواب منفی وی روبرو می‌شد تا اینکه بر اثر اصابت تیر مستقیم سربازان عراقی در تاریخ 25 اسفند 1363 کشته شد.

مسئولیت های شهید باکری:

با پیروزی انقلاب اسلامی ایران باکری نقش فعالی در سازماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی داشت. مدتی هم شهردار ارومیه بود و مدتی هم دادستان دادگاه انقلاب ارومیه شد. او همزان با فعالیت در سپاه مسئولیت شهرداری ارومیه را نیز بر عهده گرفت. با شروع جنگ ایران و عراق ازدواج کرد و بلافاصله پس از ازدواج یعنی روز بعد ازدواجش عازم جبه ها شد.

قسمتی از وصیت نامه شهید باکری:

دعا کنید که خداوند شهادت را نصیب شما کند که در غیر این صورت زمانی فرا می رسد که جنگ تمام می شود و رزمندگان سه دسته می شوند: دسته ای به مخالفت با گذشته خود بر میخیزند و از گذشته خود پشیمان اند – دسته ای راه بی تفاوتی را بر میگزینند و در زندگی مادی غرق می شوند و همه چیز را فراموش می کنند – دسته سوم به گذشته خود وفادار می مانند و احساس مسئولیت می کنند که از شدت غصه ها و مسائب دق خواهند کرد.

خصوصیات اخلاقی شهید مهدی باکری:

مهدی باکری انسانی آرام، متین، کم حرف، با حوصله، متواضع، منظم، مهربان و نمونه تمام عیاری از یک بنده صالح خدا بود. او از جمله افراد معدودی بود که اثر وجودی فعالیت هایش در سطح کل حماسه سازی های دوران دفاع مقدس ظاهر می شد. برای او در لشکر عاشورا جایگزینی نبود.

فعالیت صفحه 49 آمادگی دفاعی نهم

سوال:
کامل کنید.
نام و نام خانوادگی: شهید عباس بابایی
زندگی نامه: (سال و محل تولد، سال و محل شهادت)
مسئولیت ها:
قسمتی از وضیت نامه یا خاطره ای از شهید:
خصوصیات اخلاقی شهید:

پاسخ:
با یک جستجو ساده در اینترنت پیدا می شود. به عهده دانش آموز.

فعالیت صفحه 51 آمادگی دفاعی نهم

سوال:
به این سوال بدون مشورت گروهی و کمک گرفتن از دیگران فکر کنید و پاسخ دهید.
در دوران دفاع مقدس بیش از 36 هزار دانش آموز از گروه همسالان شما در میدان جنگ، به خاطر دفاع از اسلام، انقلاب، کشور، دین و اعتقاداتمان به شهادت رسیده اند و جان خود را ایثار کرده اند. هم اکنون کشور عزیز ما مورد تهاجم نظامی واقع نشده اما دشمنان به تهاجم وسیع فرهنگی با هدف انحراف نوجوانان و جوانان روی آورده اند. به نظر شما چگونه می توان در مقابل این تهاجم دفاع کرد؟

پاسخ:
شناخت اهداف دشمن از تهاجم فرهنگی، تقویت اعتقادات دینی و سیاسی مردم، استفاده بیشتر از امر به معروف و نهی از منکر، ایجاد و گسترش فعالیت های اجتماعی و …

فعالیت صفحه 52 آمادگی دفاعی نهم

سوال:
در زیر نام سه تن از زنان قهرمان و تاثیرگذار در تاریخ زندگی انسان ها ذکر شده است. درباره زندگی و اقدامات برجسته آنان چند سطر بنویسید. از منابع معتبر تحقیق کنید.
حضرت خدیجه (س):
حضرت فاطمه (س):
حضرت زینب (س):

پاسخ:
حضرت خدیجه (س) همسر باوفای پیامبر بودند که تمام ثروت خود وقف گسترش اسلام و حمایت از مسلمانان کرد.
حضرت فاطمه (س) دختر پیامبر اسلام و هسمر با وقای حضرت علی (ع) بودند که بعد از رحلت پیامبر سختی های زیادی کشید ولی دست از حمایت از امام خود برنداشت.
حضرت زینب (س) دختر امام علی (ع) که زندگی سراسر رنج و سختی را تحمل کرد و بعد از واقعه عاشورا با سخنرانی های کوبنده خود چهره واقعی بنی امیه را به مردم نشان داد.

فعالیت صفحه 53 آمادگی دفاعی نهم

سوال:
با مراجعه به کتاب خاطرات مرضیه حدیدچی (دباغ) بخشی از خاطرت این زن قهرمان ایرانی را در کلاس بازخوانی کنید.

پاسخ:
در خاطرات این زن شجاع آمده است که ماموران به بهانه ی جلوگیری از خودکشی و حلق آویز شدنف چادر از سر من و دخترم گرفتند. صبح هر دوی ما را برای بازجویی و شکنجه بردند و چون پتو به سر داشتیمف خنده های تمسخر آمیز و متلک ها شروع شد. حجاب پتویی، مادرپتویی، دختر پتویی. و یکی گفت کجاست آن خمینی که بیاید و شما را با پتوی روی سرتان نجات دهد.

فعالیت صفحه 58 آمادگی دفاعی نهم

سوال:
شهدای نهضت علمی، انرژی هسته ای و مدافعان حرم نیز از قهرمانان دوران معاصر کشور هستند. درباره شهدایی چون شهید تهرانی مقدم، احمدی روشن، حججی و .. تحقیق کنید و نتیجه را به کلاس ارائه نمایید.

پاسخ:
شهید تهرانی مقدم:
متولد 6 آبان 1338 سرچشمه تهران است.
در سال 1356 در مقطع فوق دیپلم در مدرسه عالی تکنیکوم پذیرفته شدند.
در مبارزات سال 58 شرکت فعال داشتند.
سال 58 در مقطع لیسانس رشته مهندسی صنایع پذیرفته شد.
از سال 59 به عضویت سپاه درآمد.
21 آبان 90 در پادگان امیرالمومنین به شهادت رسیدند.

لطفا در پایین همین صفحه برای ما نظر بگذارید. نظرات شما باعث دلگرمی ماست.

گردآوری توسط: مرجع انشا ensha.org

منبع اصلی مطلب: fa.wikipedia.org

اخطار:

کپی برداری از مطالب “مرجع انشا” در سایت ها و وبلاگ ها ممنوع می باشد در صورت مشاهده مراتب به سایت ساماندهی و همچنین به DMCA Report از طریق گوگل گزارش داده خواهد شد. استفاده در مدارس و مکان های آموزشی هیچ مانعی ندارد.

حتما بخوانید ...   خودارزیابی صفحه 61 فارسی خوانداری پایه هفتم

درباره ی admin

مسعود عسگری نزدیک به 8 سال است که در حوزه ی اینترنت فعالیت میکنم. علایق بنده : وبمستری سئو توسعه وب طراحی سایت برنامه نویسی و نویسندگی وب سایت

همچنین ببینید

لوگو مرجع انشا

جواب باهم بیندیشیم صفحه 20و21 شیمی یازدهم_بخش اول

21 1 در این نوشته پاسخ پرسش‌های “الف و ب و پ” را می‌خوانید.   …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 3 =