فسیل های زیر در سه منطقه ی متفاوت پیدا شده اند اطلاعات درباره گذشته این مناطق

فسیل های زیر در سه منطقه ی متفاوت پیدا شده اند اطلاعات درباره گذشته این مناطق

فسیل های زیر در سه منطقه ی متفاوت پیدا شده اند با توجه به این فسیل ها درباره ی گذشته ی این مناطق چه اطلاعاتی می توانیم به دست آوریم

فسیل های زیر در سه منطقه ی متفاوت پیدا شده اند اطلاعات درباره گذشته این مناطق

فکر کنید صفحه 34 علوم پایه پنجم

فسیل گیاه سرخش

سرخس‌ ها گروهی از گیاهان نهان‌ زاد آوندی هستند که 12000 گونه را در برمی‌ گیرد. این گیاهان از طریق تولید هاگ تولید مثل می‌ کنند. رشد برگ در سرخسها نسبتاً کامل و مدوام و ریزوم آنها پایا است. در سرخسها مثل سایر نهانزادان آوندی تولید گیاه برگدار با تشکیل تخم آغاز می‌ شود و بنابراین با اسپوروفیت مطابقت دارد. این فسیل بیشتر در مناطق سردسیر و یا در ارتفاعات بوده است.

فسیل صدف

صدف نام عامی است که به پوسته سخت کلیه جانوران نرم‌ تنی که دارای پوشش خارجی هستند اطلاق می‌ شود، از قبیل دوکفه‌ ای‌ ها و شکم‌ پایان. البته گاهی به پوسته حلزون نیز صدف اطلاق می‌ شود. جنس پوسته صدف از سیلیکات است. این جانوران یک یا دو صدف (کفه) سفت آهکی دارند که تن نرمشان را دربر گرفته‌ است. برخی از انواع صدف، خوراکی هستند. در ایران این موجود را به عنوان مروارید ساز می‌ شناسند که در اصل همان دو کفه‌ ای‌ ها هستند. رنگ صدفی همان رنگ براق درون صدفهای مروارید ساز است. یا همان رنگ مروارید. این فسیل بیشتر در مناطق دریایی و اقیانوس بوده است.

فسیل ماهی

ماهی نام یک دسته از جانداران خونسرد آبزی است. ماهی‌ ها به کمک باله در آب حرکت می‌ کنند که هنگام دور زدن از باله‌ های سینه‌ ای و هنگام حرکت سریع از باله دمی استفاده می‌ کنند. پوست بدن ماهی‌ ها از پولک پوشیده شده‌ است و لغزنده است. ماهی‌ ها با آبشش‌ های دو طرف سر خود تنفس می کنند. ماهی ها در آب تخم ریزی می‌کنند و از هر تخم یک ماهی متولد می شود. بطور کلی می توان گفت ماهی ها جز دسته آبزیان بوده و تخم گذار هستند. این فسیل بیشتر در دریا، اقیانوس و رودخانه بوده است.

لطفا در پایین همین صفحه برای ما نظر بگذارید. نظرات شما باعث دلگرمی ماست.

گردآوری توسط: مرجع انشا ensha.org

منبع اصلی مطلب: fa.wikipedia.org

اخطار:

کپی برداری از مطالب “مرجع انشا” در سایت ها و وبلاگ ها ممنوع می باشد در صورت مشاهده مراتب به سایت ساماندهی و همچنین به DMCA Report از طریق گوگل گزارش داده خواهد شد. استفاده در مدارس و مکان های آموزشی هیچ مانعی ندارد.

حتما بخوانید ...   جواب تمرینات درس 4 علوم پنجم برگی از تاریخ زمین

درباره ی admin

lsu,n هستم. نزدیک به 8 سال است که در حوزه ی اینترنت فعالیت میکنم. علایق بنده : وبمستری و نویسندگی وب سایت

همچنین ببینید

با نثر ساده و روان زیبایی های محل زندگی خود را در یک بند معرفی کنید

با نثر ساده و روان زیبایی های محل زندگی خود را در یک بند معرفی کنید

با نثر ساده و روان زیبایی های محل زندگی خود را در یک بند معرفی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − 7 =

کمک جو