4

مهارت های نوشتاری نهم سایه ادم صفحه 55

مهارت های نوشتاری نهم سایه ادم صفحه 55

مهارت های نوشتاری نهم سایه ادم صفحه 55

انشا طنز و غیر طنز درباره سایه ادم مهارت های نوشتاری نهم

مقدمه: آدم های خوب و بد زیادی در دنیا وجود دارند که هر کدام بسته به شرایط و تفکری که دارند اینگونه شده اند و شاید نشود خیلی از آن ها را تغییر داد، آدم های بد ترسناک هستند و آدم های خوب خیلی لطیف هستند و به کار دیگران هم می آیند اما یکی از چیزهایی که در تمام انسان ها یکی است سایه آدم هاست، هر آدمی چه خوب و بد یک سایه دارد که یک کار را به خوبی انجام می دهد و او هم جلوگیری از نور است.

تنه انشا: سایه که بر اثر تابش نور رخ می دهد می تواند از نور خورشید باشد یا حتی یک لامپ کوچک، در دوران کودکی ام حتی از سایه خودم هم میترسیدم و این اصطلاح که می گویند طرف از سایه خودش هم می ترسد بر من صدق می کرد، ولی وقتی تنها نبودم و برق می رفت با چراغ کوچکی در خانه داشتم و با کمک دستم شکلک درست می کردم، شبها که بچه بودم بعضی وقت ها در محله ما برق می رفت و با کمک دستان شکلک حیواناتی مانند گرگ را به خوبی دست می کردم، بزرگتر که شدم فهمیدم آدم ها خودشان از سایه ای که دارند می توانند ترسناک تر باشند هرچند یادم است پدرم وقتی افتاب خیلی زیاد بود و در تابستان منتظر ماشین می استادیم تا من را به مدرسه ببرد من را زیر سایه خودش قرار می داد. تا به حال این مسئله فکر شما را مشغول کرده است که چرا به سایه خود نمی رسید، خیلی وقت ها تلاش می کردم پا روی سایه خودم بگذارم ولی هر کاری می کردم نمیشد، فکر می کردم شاید سایه ام حواسش به من جمع هست و نمی گذارد من به او برسم و به همین خاطر مثل دیوانه ها سر سایه ام را با سوت زدن گرم می کردم و یک مرتبه بر میگشتم و با سرعت پایم را می گذشتم روی سایه ام ولی هنوز او از من جلو تر می رفت، کاش می توانستم با سایه ام حرف بزنم و او را بغل بگیرم تا درد و دلهایم را با او بگویم، بعد از آینه سایه می تواند بهترین دوست تنهایی های من باشد.

نتیجه گیری: سایه انسان به خاطر اینکه فقط سیاه است مردم او را دوست ندارند و بعضی ها از آن می ترسند، اگر قدرتش را داشتم رنگ سایه ام را عوض می کردم و به رنگهای قرمز یا آبی در میاوردم تا خوشگلتر شود، ولی حیف که چنین نیست، سایه ما همان خود ماهستیم که با ما به دنیا آمده است، جوان میشود، پیر میشود و میمیرد.

انشا صفحه 55 مهارت های نوشتاری نهم

مهارت های نوشتاری صفحه 55 درباره سایه آدم

 

حتما بخوانید ...   داخل یک اتوبوس شلوغ را تصور کنید پایه نهم

اخطار:

کپی برداری از مطالب در سایت ها و وبلاگ ها ممنوع می باشد در صورت مشاهده مراتب به سایت ساماندهی و همچنین به DMCA Report از طریق گوگل گزارش داده خواهد شد. استفاده در مدارس و مکان های آموزشی هیچ مانعی ندارد.

مطالب مرتبط:

انشا ماهی در حوض قالی نگارش نهم / کلیک نمایید

انشا طنز و غیرطنز تلفن همراه صفحه 55 نهم / کلیک نمایید

درد دل یک موش آزمایشگاهی صفحه 55 نگارش نهم / کلیک نمایید

انشا درباره کمک به همسایه ها صفحه 55 پایه نهم / کلیک نمایید

انشا صفحه 55 نگارش نهم درباره ایستادن توی صف / کلیک نمایید

انشا طنز و غیر طنز درباره ربات پیشخدمت / کلیک نمایید

انشا طنز و غیرطنز انتقال خون / کلیک نمایید

درباره ی admin

مسعود عسگری نزدیک به 8 سال است که در حوزه ی اینترنت فعالیت میکنم. علایق بنده : وبمستری سئو توسعه وب طراحی سایت برنامه نویسی و نویسندگی وب سایت

همچنین ببینید

لوگو مرجع انشا

جواب باهم بیندیشیم صفحه 20و21 شیمی یازدهم_بخش اول

21 1 در این نوشته پاسخ پرسش‌های “الف و ب و پ” را می‌خوانید.   …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + هفت =