http://iran-backlink.com/wp-content/uploads/2021/03/headcat.png
سفارش سئو

انشا سنجش و مقایسه آب و آینه

انشا سنجش و مقایسه آب و آینه

انشا آب و آینه به روش سنجش و مقایسه

انشا سنجش و مقایسه آب و آینه

انشا مقایسه ای آب و آینه

آب، تولد او در فراز آسمان در بین دستان خدا آغاز شد. خلقتی نامعلوم. شاید برای خود او هم مبهم باشد، که چگونه به زمین راه یافت. لا به لای جنگل ها قدم زد. از کوه ها بالا و پایین رفت. او کنجکاو تر از آنچه میپندارید بود و به دل خاک هم راه یافت.

آینه اما وجودش را مدیون پیدایش انسان است. خلقتی توسط مخلوق. در گوشه ای از خانه به تماشا ایستاده و به دقت می نگرد. در میان این تکرار بی کران دنبال کشف حیرت است. تمام دلخوشی او لبخند صاحبش بر روی صورتش است، که از تماشای او حاصل می شود.

تصویر ما در هر دوی آنان جلوه گر میشود. نمایانی دقیق بی هیچ کم و کاستی، بی هیچ رنگ اضافی. بازتاب تصویر ما در صورت آنان شناختن خودمان است. وقتی حقیقت در این دنیای پر رمز و راز به خیال می بازد، تنها روی آنان می توانی خودت را دریابی. ظاهرت را میبینی و به باطنت پی می بری، اگرچه پشت هزاران نقاب رنگارنگ پنهان شوی.

وقتی در شلوغی غرق تنهایی می شوی و برای کوچک ترین توجه انتظار می کشی، تنها آب و آینه شاهد گریستن و خنده های تو بودند. آب جاری بود. سد نمی شناخت. دنبال کوچک ترین راه برای فرار بود و کمترین اسارتی را نمی پذیرفت. آینه اما محکم سر جایش می ایستاد و تکان نمیخورد. او پر بود از عقده ی رفتن که برای آب یک خاطره ی از یاد رفته بود.

آب پر بود از تجربه. تجربه ای که از هزاران سال زندگی در دنیا حاصل شد. آینه اما عمری کوتاه داشت کوتاه تر از سرکشیدن یک جرعه آب. شاید آب ارزشی بالاتر از آینه داشت وقتی همه برای حفظ وجودش می کوشیدند. آینه هیچ می شد وقتی همه در پی رنگ قیمت بودند.

آب وجودش را تقدیم جاودانگی کرد. آب و مرگ هیچ وقت هم را نپذیرفتند. غفلت یک لحظه ای انسان آخرین هرم نفس های آینه را به نیستی کشاند آینه زمین خورد و درهم شکست و بودنش را بی معنا کرد.

نویسنده: شمیم خاکسار دبیرستان الزهرا استان گیلان منطقه تولمات

انشا سنجش و مقایسه ای در مورد اب و اینه

انشا به روش مقایسه ای در مورد آینه و آب

 

حتما بخوانید ...   فعالیت کلاسی صفحه 17 پودمان اول اخلاق حرفه ای پایه دوازدهم

گردآوری توسط: مرجع انشا ensha.org

اخطار:

کپی برداری از مطالب “مرجع انشا” در سایت ها و وبلاگ ها ممنوع می باشد در صورت مشاهده مراتب به سایت ساماندهی و همچنین به DMCA Report از طریق گوگل گزارش داده خواهد شد. استفاده در مدارس و مکان های آموزشی هیچ مانعی ندارد.

درباره ی admin

مسعود عسگری نزدیک به 8 سال است که در حوزه ی اینترنت فعالیت میکنم. علایق بنده : وبمستری سئو توسعه وب طراحی سایت برنامه نویسی و نویسندگی وب سایت

همچنین ببینید

لوگو مرجع انشا

جواب باهم بیندیشیم صفحه 20و21 شیمی یازدهم_بخش اول

21 1 در این نوشته پاسخ پرسش‌های “الف و ب و پ” را می‌خوانید.   …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + 4 =