http://iran-backlink.com/wp-content/uploads/2021/03/headcat.png
سفارش سئو

انشا عینی درباره ابر

انشا عینی درباره ابر

انشا نوشته عینی در مورد ابر

انشا عینی درباره ابر

تحقیق عینی و ذهنی در مورد ابر در آسمان

ابرها بر اثر تراکمات و واکنش های شیمیایی که در چرخه ی طبیعی اتفاق می افتد به وجود می آیند. ابرها پدیده های طبیعی هستند که ضرورت زیادی برای ما دارند. آن ها عامل بارش های مختلفی مثل: برف، باران و تگرگ هستند. گاهی اوقات منجر به پدید آمدن رعد و برق نیز می شوند. شکل ظاهری آن ها در مواقع مختلف تغییر می کند، مثلا هنگامی که رنگ سیاه و تیره به خود می گیرند، می گویند قرار است باران ببارد.

وقتی که آسمان صاف و زلال است، ابرها خود را بسیار زیبا و خودنما جلوه می دهند. یعنی می توان از روی ظاهر آن ها احتمالاتی را بیان کرد. از نظر من ابرها مانند پفک هایی هستند بسیار نرم و ترد و از جنس پنبه که آدم دلش می خواهد آن ها را در دست بگیرد و غرق در آن ها شود. گاهی نیز ابرها باردار می شوند! نه آن بارداری که شما فکر می کنید، قضیه باردار شدن ابرها فرق می کند. منظور از باردار شدن این است که آن ها با جهش الکترون باری را در خود به وجود می آورند که ثمره آن همان باران و رعد و برق می شود.

آن ها برای سرگرمی نیز خوب هستند، مثلا می توان برای آرام کردن کودکان شیطونی که به خانه اتان می آیند و مرغشان یک پا دارد و همچنان رو مخ هستند استفاده کرد. آن ها را ساعت ها زیر آسمانی که مملو از ابرهای پراکنده است خواباند، و از آن ها خواست که شکل هر ابر را توصیف کنند. این گونه می توان ساعاتی از دست شیطنت های آن ها در امان ماند. ضرورت ابرها به این دلیل است که از طریق بارش می توانند آب مورد نیاز ما را تامین کنند و با این چرخه همچنان زندگی بشری را پایدار نگه دارند. ابرهای پدیده های مهمی در زندگی ما و تمام موجودات زنده هستند، اگرچه به چشم ما نمی آیند.

نویسنده: رانیا کارگر مدرسه فاطمه زهرا (س) بوشهر

انشای نوشته عینی و ذهنی در مورد ابر

نوشته عینی پایه دهم درباره ابر

 

حتما بخوانید ...   دانلود رایگان گام به گام تولید محتوای الکترونیک و برنامه سازی

گردآوری توسط: مرجع انشا ensha.org

منبع اصلی مطلب: طریقت نگارش

اخطار:

کپی برداری از مطالب “مرجع انشا” در سایت ها و وبلاگ ها ممنوع می باشد در صورت مشاهده مراتب به سایت ساماندهی و همچنین به DMCA Report از طریق گوگل گزارش داده خواهد شد. استفاده در مدارس و مکان های آموزشی هیچ مانعی ندارد.

درباره ی admin

مسعود عسگری نزدیک به 8 سال است که در حوزه ی اینترنت فعالیت میکنم. علایق بنده : وبمستری سئو توسعه وب طراحی سایت برنامه نویسی و نویسندگی وب سایت

همچنین ببینید

لوگو مرجع انشا

جواب باهم بیندیشیم صفحه 20و21 شیمی یازدهم_بخش اول

21 1 در این نوشته پاسخ پرسش‌های “الف و ب و پ” را می‌خوانید.   …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × چهار =